B-Division Schedule

PLAYING SCHEDULE
Day D M # Draw F G H I K
Sat 17 Nov 1 M1 0900 CZE v LAT LTU v ISR SLO v WAL BLR v DEN AUT v ENG
2 w1 1500 esp v svk tur v hun est v eng slo v ltu nor v pol
3 M2 2000 EST v TUR SLO v BLR SVK v HUN DEN v WAL FRA v ESP
Sun 18 Nov 4 w2 0800 hun v slo svk v ltu nor v esp pol v eng tur v est
5 M3 1200 ESP v EST FRA v TUR ENG v LTU CZE v SVK ISR v AUT
6 w3 1600 eng v tur esp v pol svk v slo est v nor hun v ltu
7 M4 2000 SLO v LTU AUT v DEN BLR v ISR HUN v LAT ENG v WAL
Mon 19 Nov 8 w4 0800 ltu v nor est v slo pol v hun eng v esp svk v tur
9 M5 1200 FRA v SVK HUN v ESP TUR v LAT EST v CZE WAL v ISR
10 w5 1600 est v hun nor v svk esp v ltu tur v pol slo v eng
11 M6 2000 LTU v DEN BLR v ENG AUT v SLO X ESP v SVK
Tue 20 Nov 12 M7 0900 TUR v HUN SVK v EST LAT v ESP X CZE v FRA
13 w6 1400 nor v eng hun v esp slo v tur ltu v est pol v svk
14 M8 1900 BLR v AUT WAL v LTU ISR v DEN SLO v ENG LAT v EST
Wed 21 Nov 15 w7 0800 tur v ltu pol v est eng v svk nor v hun esp v slo
16 M9 1200 ENG v ISR EST v HUN ESP v CZE LAT v FRA SVK v TUR
17 w8 1600 svk v est slo v nor ltu v pol esp v tur eng v hun
18 M10 2000 HUN v FRA TUR v CZE WAL v BLR LTU v AUT DEN v SLO
Thu 22 Nov 19 w9 0900 slo v pol ltu v eng tur v nor hun v svk est v esp
20 M11 1400 X LAT v SVK FRA v EST TUR v ESP HUN v CZE
21 M12 1900 AUT v WAL X DEN v ENG ISR v SLO LTU v BLR
Fri 23 Nov 22 M/w 0830 (MA2 v MB3) + (MA3 v MB2) + (W1 v W4) + (W2 v W3)
23 M 1400 (MA1 v winner qual.) + (MB1 v winner qual.) + (MA7 v MB7) + (MA8 v MB8)
24 Final 2000 Men & Women Gold and Bronze Medal Games & Loser MA7vMB7 v Winner MA8vMB8
PRACTICE SCHEDULE & OFFICIAL EVENTS
Day D M Time F G H I K
Training for 12 minutes on each sheet, rotating from A to B to C to D to E
Fri 16 Nov 0900 - 0930 B Division - Team Meeting at the Radisson Sky Hotel
1030 - 1130 WAL X LTU ISR SLO
1145 - 1245 DEN AUT ENG X BLR
1245 - 1345 Ice Maintenance
1345 - 1445 nor esp tur est slo
1500 - 1600 pol svk hun eng ltu
1600 - 1700 Ice Maintenance
1700 - 1800 X CZE LAT SVK HUN
1815 - 1915 FRA ESP EST TUR X
Sat 17 Nov 1230 Opening Ceremony at A-Arena
Sat 24 Nov 1730 Closing Ceremony straight after A-Final in A-Venue
Women Men Group-A (MA) Men Group-B (MB)
eng CZE AUT
esp ESP BLR
est EST DEN
hun FRA ENG
ltu HUN ISR
nor LAT LTU
pol SVK SLO
slo TUR WAL
svk
tur