C-Division Teams

Austria - aut

Alternate: Johanna Hess
Lead: Jill Witschen
Second: Marijke Reitsma
Third: Hannah Augustin (Vice-skip)
Fourth: Constanze Ocker (Skip)

Belarus - blr

Alternate: Vera Dosava
Lead: Polina Petrova
Second: Ekaterina Kirillova
Third: Natallia Rudnitskaya (Vice-skip)
Fourth: Daria Bogatova (Skip)

Coach: Vasilli Telezhkin

Croatia - cro

Alternate: Lucija Fabijanic
Lead: Antonia Maricevic
Second: Anita Sajfar (Vice-skip)
Third: Iva Roso
Fourth: Iva Penava (Skip)

France - fra

Alternate: Sylviane Roger
Lead: Anne-Lise Muller (Vice-skip)
Second: Severine Bordier
Fourth: Eva Lafage
Third: Celine Lagree (Skip)

Coach: Stephane Vergnaud

Poland - pol

Alternate: Barbara Karwat
Lead: Maria Stefanska
Second: Zuzanna Rybicka (Vice-skip)
Third: Adela Walczak
Fourth: Marta Szeliga-Frynia (Skip)

Coach: Christian Thune-Jacobsen

Slovenia - slo

Lead: Ajda Zavrtanik Drglin (Skip)
Second: Lea Tehovnik
Third: Marusa Gorisek (Vice-skip)
Fourth: Nadja Pipan

Coach: Gregor Verbinc

Slovakia - svk

Lead: Nina Mayerova
Second: Linda Haferova
Third: Gabriela Kajanova (Vice-skip)
Fourth: Silvia Sykorova (Skip)

Andorra - AND

Lead: Valentin Ortiz
Second: Borys Rius
Third: Josep Caubet (Vice-skip)
Fourth: Josep Garcia (Skip)

Coach: Alina Androsova

Belgium - BEL

Alternate: Dirk Heylen
Lead: Tom Van Loock
Second: Bart Palmans
Third: Christophe Stessens (Vice-skip)
Fourth: Stefan Van Dijck (Skip)

Coach: Dirk Heylen

Belarus - BLR

Alternate: Aliaksei Smotrin
Lead: Yevgeny Tamkovich
Second: Dzmitry Rudnitski
Third: Pavel Petrov (Skip)
Fourth: Ilya Shalamitski (Vice-skip)

Coach: Vasily Telezhkin

Bulgaria - BUL

Alternate: Nikolay Runtov
Lead: Stanimir Petrov
Second: Stoil Georgiev
Third: Bojidar Momerin (Vice-skip)
Fourth: Reto Seiler (Skip)

Coach: Nikolay Runtov

Croatia - CRO

Alternate: Mario Belamaric
Lead: Sasa Vidmar
Second: Davor Dzepina
Third: Bosko Mirkic (Vice-skip)
Fourth: Alberto Skendrovic (Skip)

Denmark - DEN

Alternate: Daniel Poulsen
Lead: Ulrik Damm
Second: Daniel Abrahamsen
Third: Mads Norgaard (Vice-skip)
Fourth: Mikkel Krause (Skip)

Coach: Kenneth Hertsdahl

Ireland - IRL

Alternate: Eoin McCrossan
Lead: John Furey
Second: Craig Whyte
Third: Andrew Gilmore (Vice-skip)
Fourth: John Wilson (Skip)

Coach: Martin Sutherland

Romania - ROU

Alternate: Razvan Bouleanu
Lead: Bogdan-Alexandru Hirsu
Second: Valentin Anghelinei
Third: Cristian Matau (Vice-skip)
Fourth: Allen Coliban (Skip)

Coach: Vlastimil Vojtus