C-Division Teams

Women’s Teams

Austria

Fourth: Constanze Ocker (Skip)
Third: Hannah Augustin (Vice-skip)
Second: Marijke Reitsma
Lead: Jill Witschen
Alternate: Johanna Hoess

Coach: Bjoern Schroeder

Belarus

Fourth: Alina Pavlyuchik (Skip)
Third: Susanna Ivashyna
Second: Aryna Sviarzhynskaya (Vice-skip)
Lead: Marharyta Dziashuk
Alternate: Natallia Sviarzhynskaya

Coach: Aleksandr Orlov

Croatia

Fourth: Iva Penava (Skip)
Third: Iva Roso
Second: Anita Cobanov (Vice-skip)
Lead: Antonia Maricevic
Alternate: Lucija Fabijanic

Coach: Camilla Jensen

France

Fourth: Stephanie Barbarin (Skip)
Third: Laure Mutazzi (Vice-skip)
Second: Chana Beitone
Lead: Maud Rossi
Alternate: Nadia Beitone

Coach: Thierry Mercier

Ireland

Fourth: Alison Fyfe (Skip)
Third: Jen Ward (Vice-skip)
Second: Jacqui Barr
Lead: Katie Kerr

Coach: Johnjo Kenny

Romania

Fourth: Iulia Ioana Traila (Skip)
Third: Valentina Crina Boboc (Vice-skip)
Second: Octavia Maria Traila
Lead: Ana-Maria Saracu

Coach: Allen Coliban

Slovenia

Fourth: Nadja Pipan
Third: Marusa Gorisek (Vice-skip)
Second: Lea Tehovnik
Lead: Ajda Zavrtanik Drglin (Skip)
Alternate: Spela Bizjan

Slovakia

Fourth: Gabriela Kajanova (Skip)
Third: Silvia Sykorova (Vice-skip)
Second: Linda Haferova
Lead: Lucia Orokocka

Men’s Teams

Belgium

Fourth: Timothy Verreycken (Skip)
Third: Tom Van Waterschoot (Vice-skip)
Second: Jeroen Spruyt
Lead: Pieter Meijlaers
Alternate: Bram Van Looy

Coach: Wim Neeleman

Bulgaria

Fourth: Reto Seiler (Skip)
Third: Bojidar Momerin (Vice-skip)
Second: Stoil Georgiev
Lead: Stanimir Petrov
Alternate: Nikolay Runtov

Coach: Nikolay Runtov

Croatia

Fourth: Hrvoje Tolic
Third: Ante Baus (Skip)
Second: Miroslav Jurkovic
Lead: Bruno Samardzic (Vice-skip)
Alternate: Vedran Horvat

Coach: Nandor Miklos

France

Fourth: Quentin Morard (Vice-skip)
Third: Eddy Mercier (Skip)
Second: Roger Gulka
Lead: Leo Tuaz

Coach: Thierry Mercier

Greece

Fourth: Alexandros Arampatzis (Skip)
Third: Dionysios Karakostas (Vice-skip)
Second: Athanasios Pantios
Lead: Efstratios Kokkinellis
Alternate: Nikolaos Zacharias

Ireland

Fourth: James Russell (Skip)
Third: Arran Cameron (Vice-skip)
Second: Steven Callan
Lead: Eoin McCrossan

Coach: Martin Sutherland

Liechtenstein

Fourth: Matt Lukas (Skip)
Third: Urs Sprenger (Vice-skip)
Second: Jurgen Gstoehl
Lead: Peter Prasch
Alternate: Harald Sprenger

Coach: Elmar Obwegeser

Luxembourg

Fourth: Dan Kelly (Skip)
Third: Alex Benoy (Vice-skip)
Second: Mike Isenor
Lead: Barry Foulds

Romania

Fourth: Valentin Anghelinei (Skip)
Third: Attila Gall (Vice-skip)
Second: Bogdan Colceriu
Lead: Razvan Bouleanu
Alternate: Allen Coliban

Coach: Allen Coliban

Slovenia

Fourth: Jure Culic (Skip)
Third: Tomas Tisler (Vice-skip)
Second: Gasper Ursic
Lead: Jost Lajovec
Alternate: Gregor Verbinc

Coach: Gregor Verbinc