Teams

Brazil

Fourth: Anne Shibuya (Skip)
Third: Luciana Barrella (Vice-skip)
Second: Alessandra Barros
Lead: Debora Monteiro

Coach: Barbara Zbeetnoff

China

Fourth: Rui Wang (Vice-skip)
Third: Jie Mei (Skip)
Second: Mingyue Yao
Lead: Jingyi Ma
Alternate: Meini Wang

Coach: Zhipeng Zhang

Estonia

Fourth: Marie Turmann (Skip)
Third: Kerli Laidsalu (Vice-skip)
Second: Triin Madisson
Lead: Erika Tuvike

Coach: Nicole Strausak

Finland

Fourth: Oona Kauste (Skip)
Third: Eszter Juhasz (Vice-skip)
Second: Maija Salmiovirta
Lead: Lotta Immonen

Hong Kong

Fourth: Ling-Yue Hung (Skip)
Third: Julie Morrison (Vice-skip)
Second: Ada Shang
Lead: Ashura Wong
Alternate: Grace Bugg

Coach: Rick Collins

Hungary

Fourth: Dorottya Palancsa (Skip)
Third: Henrietta Miklai (Vice-skip)
Second: Nikolett Sandor
Lead: Orsolya Rokusfalvy
Alternate: Dorottya Micheller

Coach: Zoltan Palancsa

New Zealand

Fourth: Bridget Becker (Skip)
Third: Natalie Thurlow (Vice-skip)
Second: Abby Peddie
Lead: Eloise Pointon
Alternate: Jessica Smith

Coach: Peter De Boer

Poland

Fourth: Marta Pluta (Skip)
Third: Ewa Nogly (Vice-skip)
Second: Justyna Wojtas
Lead: Marta Swieszek

Australia

Fourth: Dean Hewitt (Vice-skip)
Third: Jay Merchant
Second: Tanner Davis
Lead: Ian Palangio (Skip)

Brazil

Fourth: Marcelo Mello (Skip)
Third: Michael Kraehenbuehl (Vice-skip)
Second: Scott McMullan
Lead: Sergio Mitsuo Vilela
Alternate: Ricardo Losso

Denmark

Fourth: Ulrik Damm (Skip)
Third: Kasper Wiksten (Vice-skip)
Second: Daniel Abrahamsen
Lead: Kasper Joergensen
Alternate: Daniel Buchholt

Coach: Mikael Qvist

England

Fourth: Andrew Reed (Skip)
Third: Michael Opel (Vice-skip)
Second: Jamie Malton
Lead: Tom Jaeggi
Alternate: Gary Tapp

Coach: Gary Tapp

Korea

Fourth: SooHyuk Kim (Skip)
Third: JeongJae Lee (Vice-skip)
Second: ByeongJin Jeong
Lead: Hyeonjun Hwang
Alternate: DongHyeong Lee

Coach: JeHo Lee

Netherlands

Fourth: Wouter Goesgens (Vice-skip)
Third: Jaap Van Dorp (Skip)
Second: Laurens Hoekman
Lead: Carlo Glasbergen
Alternate: Alexander Magan

Coach: Shari Leibbrandt

New Zealand

Fourth: Scott Becker (Skip)
Third: Sean Becker (Vice-skip)
Second: Anton Hood
Lead: Warren Dobson
Alternate: Simon Neilson

Coach: Peter Becker

Poland

Fourth: Borys Jasiecki (Skip)
Third: Konrad Stych (Vice-skip)
Second: Krzysztof Domin
Lead: Bartosz Lobaza