World Wheelchair-B Curling Championship 2018 Teams

Czech Republic - CZE

Fourth: Radek Musilek (Skip)
Third: Stepan Benes (Vice-skip)
Second: Martin Tluk
Lead:Jana Brincilova
Alternate: Dana Selnekovicova

Coach: Helena Barkmanova

Denmark - DEN

Fourth: Kenneth Oerbaek (Skip)
Third: Helle Christiansen (Vice-skip)
Second: Jack Brendle
Lead: Michaell Jensen
Alternate: Kirsten Behrensdorff

Coach: Per Christensen

England - ENG

Fourth: Stewart Pimblett
Third: Edward Bidgood (Vice-skip)
Second: Michael Shaw
Lead: Rosemary Lenton (Skip)

Coach: Tony Lenton

Estonia - EST

Fourth: Andrei Koitame (Vice-skip)
Third: Viljar Villiste (Skip)
Second: Ain Villau
Lead: Signe Falkenberg
Alternate: Mait Matas

Coach: Erkki Lill

Finland - FIN

Fourth: Yrjo Jaaskelainen (Skip)
Third: Harri Tuomaala
Second: Teemu Klasila
Lead: Riitta Sarosalo (Vice-skip)
Alternate: Pekka Palsynaho

Coach: Vesa Kokko

Italy - ITA

Fourth: Egidio Marchese (Vice-skip)
Third: Paolo Ioriatti (Skip)
Second: Matteo Ronzani
Lead: Angela Menardi
Alternate: Orietta Berto

Coach: Soren Gran

Japan - JPN

Fourth: Hiroshi Wachi (Skip)
Third: Suzuki Hidenori (Vice-skip)
Second: Akazawa Yoku
Lead: Saito Ayako
Alternate: Takahashi Hiromi

Coach: Takeshima Kazumi

Latvia - LAT

Fourth: Polina Rozkova (Skip)
Third: Sergejs Djacenko
Second: Agris Lasmans
Lead: Ojars Briedis (Vice-skip)

Coach: Arnis Veidemanis

Lithuania - LTU

Fourth: Andrej Daskevic (Skip)
Third: Jevgenijus Pyzevskis (Vice-skip)
Second: Jurij Savickij
Lead: Reda Pociute

Coach: Paulius Krauza

Poland - POL

Fourth: Maciej Karas (Skip)
Third: Jaroslaw Gosz (Vice-skip)
Second: Piotr Stasiuk
Lead: Agnieszka Kachel
Alternate: Antoni Pardo

Coach: Krzysztof Balcerzak

Slovakia - SVK

Fourth: Radoslav Duris (Skip)
Third: Dusan Pitonak
Second: Imrich Lyocsa
Lead: Monika Kunkelova (Vice-skip)
Alternate: Peter Zatko

Coach: Milan Bubenik

Slovenia - SLO

Fourth: Robert Zerovnik
Third: Ziga Bajde (Skip)
Second: Joze Klemen
Lead: Ziva Hribar

Coach: Gregor Verbinc

Sweden - SWE

Fourth: Viljo Peterson-Dahl (Skip)
Third: Kristina Ulander (Vice-skip)
Second: Mats-Ola Engborg
Lead: Zandra Reppe
Alternate: Sebastian Blomberg

Coach: Alison Kreviazuk

Turkey - TUR

Fourth: Kenan Coskun (Skip)
Third: Mesut Gules
Second: Turan Akalin (Vice-skip)
Lead: Zuleyha Bingol
Alternate: Savas Simsek

Coach: Gokce Ulugay